استرالیا


استرالیا بزرگترین جزیره مسکونی روی زمین است و ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود.  امروزه استرالایا در حدود 22 میلیون جمعیت دارد که 43 درصد آنها، یا خودشان در خارج از استرالیا متولد شده اند یا پدر و مادری دارند که متولد خارج هستند.

 استرالیا  کشوری جوان، پرجنب و جوش با محیطی دوستانه و صمیمی با آب و هوایی دلنشین می باشد. این کشور از لحاظ ایجاد موقعیت مناسب زندگی، تحصیل، کار و رشد اجتماعی و فرهنگی  برای هر فرد یکی از بهترین کشورها برای زندگی می باشد. استرالیا کشوری چند فرهنگی و متشکل از نژادهای مختلف می باشد که این امر در شیوه زندگی مردم استرالیا تاثیر گذاشته. استرالیا دارای میراث با ارزشی از مردم بومی که نقش با اهمیت و تعیین کنندهای  در چشم انداز فرهنگی است.

مردم استرالیا  

مردم استرالیا برای حس میهن پرستی که دارند در دنیا مشهورند. استرالیا یی ها مردمی مهربان و بسیار امیدوار هستند و مردمی پر تلاش که برای رسیدن به موفقیت و اهداف خود از هیچ تلاشی دست بر نمی دارند.

استرالیایی ها با هر مذهب، نژاد، قومیت و سابقه اجتماعی شان در کنار یکدیگر با آرامش زندگی می کنند .

 جمعیت استرالیا

22 درصد از جمعیت استرالیا را افراد زیر 15 سال تشکیل می دهند و یک سوم از افراد زیر 20 سال هستند. 12 درصد افرادی هستند که بالای 65 سال سن دارند.aحدود 90 درصد از مردم استرالیا اروپایی هستند و حدود 60 درصد از جمعیت استرالیا سفید پوست هستند که ریشه انگلیسی یا ایرلندی دارند. سایر جمعیت استرالیا از انواع ملیت های مختلف  ازجمله ایتالیایی، کرواتی، چینی، هندی، آمریکای جنوبی و یونانی هستند. از شهر های استرالیا، ملبورن دارای بیشترین جمعیت تشکیل شده از یونانی ها می باشد.

آب و هوای استرالیا:

استرالیا به دلیل بزرگ بودنش تجربه کیفیت های آب و هوایی متنوعی را دارد.  بخش شمالی کشور استرالیا در مناطق استوایی قرار گرفته که در آن دو فصل خشک و مرطوب وجود دارد. مناطق معتدل جنوبی استرالیا 4 فصل را در ساال تجربه می کنند.

درجه حرارت در تابستان بین 18 تا 36 درجه سانتیگراد می باشد.

درجه حرارت در زمستان بین 7 تا 12 درجه سانتیگراد می باشد.

فصل های استرالیا برعکس فصل های نیمکره شمالی می باشند. تابستان از دسامبر تا فوریه، پائیز از مارس تا می، زمستان از ژوئن تا اگوست و بهار از سپتامبر تا نوامبر است.

ماه جولای سرد ترین درجه حرارت را دارد. ژانویه و فوریه گرمترین ماه های سال در بخش جنوبی استرالیا هستند.

زبان  استرالیا

انگلیسی زبان ملی استرالیا می باشد. 80 درصد از مردم استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند. پس از زبان انگلیسی، زبان ایتالیایی، یونانی، کانتونی، عربی، ماندرین و ویتنامیگسترده ترین زبان محاوره ای هستند.


ایالت ها و شهرهای استرالیا:

1.        (NSW)نیو ساوت ولز یا ولز جنوبی جدید که مرکز آن سیدنی است.

2.        (QLD)کوئینزلند که مرکز آن بریزبین می‌باشد.

3.        ( SA) استرالیای جنوبی با مرکزیت آدلاید

4.         (TAS) تاسمانی که جزیره ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی که مرکز آن هوبارت می باشد.

5.        (VIC) ایالت ویکتوریا که مرکز آن ملبورن می باشد.

6.        (WA) استرالیای غربی که مرکز آن پرت می باشد.

7.        (NT) قلمرو سرزمین شمالی که مرکز آن داروین است.  

8.        (ACT)سرزمین پایتخت استرالیا که کانبرا شهر مرکزی آن می باشد.   


  

    

 

: