دبیرستان در انگلستان

کالج دولتی  با هزینه بسیار مناسب

International GCSE

 

 در انگلستان (سال اول و دوم دبیرستان در انگلستان)   GCSE

 GCSEشناخته شده ترین مدرک تحصیلی برای دانش آموزان دوره ی متوسطه می باشد و در تمام دنیا قابل ارزشیابی است و در بیش از 125 کشور دنیا تدریس می شود . مدت این دوره دو سال است و شروع کلاس ها ماه سپتامبر می باشد. این دوره معادل سال اول و دوم دبیرستان و مختص سنین 14 تا 16 سال می باشد .پس از اتمام این دوره دانش آموزان می توانند وارد سال سوم دبیرستان (A Level) در انگلستان شوند.این دوره در کالج معتبر EF در کشور انگلستان در شهر توربی برگزار می گردد.آشنایی با فرهنگ انگلستان و فراگیری زبان انگلیسی مهم ترین بخش در دوره ی  GCSEمی باشد.

جرا باید GCSE بخوانیم؟ 

مدرک GCSE در سراسر دنیا شناخته شده می باشد. گذراندن این دوره لازمه ورود به سال سوم دبیرستان می باشد.دانش آموزانی که از سایر کشور های دنیا قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند می بایستی دوره دو ساله ی GCSE را بگذرانند.

چه واحدهای را باید در  GCSEبخوانیم؟

از میان 70 رشته مختلف دانش آموزان می توانند مطابق با گرایش خود موضوع خاصی از قبیل ریاضی،علوم پایه و ...را انتخاب کنند.در این آکادمی، معلمان به دانش آموزان کمک می کنند تا واحدهای خود را مطابق با مهارت ها و رشته ی دانشگاهی خود انتخاب کنند.زبان انگلیسی،ریاضی و علوم از واحدهای اصلی می باشند.علاوه بر این واحدهای درسی، دانش آموزان واحدهای دیگری همچون زبان خارجی،علوم انسانی و فن آوری اطلاعات (IT)  را مطالعه می کنند.در کنار برنامه های درسی، دانش آموزان می بایستی در سمینارهای آموزشی و اردوهای تفریحی ورزشی در کنار معلمین مدرسه حضور داشته باشند.

امتحانات و ارزشیابی دانش آموزان

در پایان دوره ی  GCSE، دانش آموزان می بایستی در امتحانات کتبی و شفاهی شرکت کنند.شایان ذکر است که فعالیت کلاسی دانش آموزان در ارزشیابی و نمرات آنها تاثیر بسزا دارد.سیستم نمره دهی در این دوره به صورت زیر می باشد.

      A+ بالاترین نمره

 G پایین ترین نمره

چگونگی ثبت نام دردوره  GCSEدر انگلستان

برای ثبت نام در این دوره با مشاورین ما تماس بگیرید . ما با هماهنگی کالج در انگلستان قادر هستیم امتحان ورودی زبان را در موسسه خودمان برگزار کنیم و تمامی مراحل ثبت نام توسط کارشناسان ما انجام می شود.

 
دبیرستان در انگلستان
کالج دولتی  با هزینه بسیار مناسب


A-Level in Oxford and Brighton


 

A Level چیست؟

دانش آموزان با اتمام دوره ی دو ساله ی GCSE و موفقیت در امتحانات وارد مقطع بعدی تحصیلی یعنی A Level می شو ند.مدت دوره ی A Level دو سال می باشد و شروع دوره ماه سپتامبر و ژانویه است.A Level معادل سال سوم و پیش دانشگاهی در ایران می باشد.دوره ی A Level جواز ورود دانش آموزان به مقطع لیسانس و یا رشته های پزشکی می باشد. معمولا میانگین سنی دانش آموزان دوره ی A Level شانزده تا نوزده سال می باشد.

مهارت زبانی و آشنایی کامل با فرهنگ و سیستم آموزشی انگلستان از عوامل موفقیت در دوره ی A Level است.در این دوره دانش آموزان هر هفته مورد ارزیابی و امتحان می باشند و در پایان هر ماه عملکرد هر دانشجو مورد بررسی معلمین و مشاورین تحصیلی آکادمی قرار می گیرد تا نقاط ضعف دانش آموزان برطرف شود.

 

چرا باید A Level بخوانیم؟

همان طور که می دانید دانشگاهای انگلستان در دنیا بی نظیرند، به همین دلیل برای ورود به دانشگاههای عالی رتبه در انگلستان دانش آموزان می بایستی در امتحانات A Level شرکت کنند. دانش آموزان در پایان A Level می بایستی در امتحانات سراسری کشور انگلستان شرکت کنند.کسب نمرات عالی در این دوره برای ورود دانش آموزان به دانشگاههای عالی رتبه و قبولی در رشته های پر رقابت مانند پزشکی،دندان پزشکی،داروسازی و حقوق الزامی می باشد.لازم به ذکر است که دوره ی A Level در تمام دنیا شناخته شده می باشد و دانش آموزان می توانند پس از اتمام این دوره برای ادامه تحصیل به کشور های دیگری همچون آمریکا و یا کانادا مهاجرت کنند.

چه درس های را باید در دوره ی A Level انتخاب کنیم؟

دانش آموزان در این دوره درس های خود را مطابق با مهارت ها و بر اساس رشته ی دانشگاهی خود انتخاب می کنند.در سال اول A Level دانش آموزان چهار واحد درسی را انتخاب می کنند و در سال دوم اغلب دانش آموزان ترجیح می دهند سه واحد درسی را انتخاب کنند در حالی که بعضی ها تعداد واحدهای بیشتری را نیز انتخاب می کنند.برای مثال یک دانش آموز می تواند واحدهای مانند زیست،روانشناسی،اقتصاد و جامعه شناسی را در سال اول و مجددا روانشناسی،اقتصاد و جامعه شناسی را در سال دوم نیز انتخاب کند.دانش آموزانی که هدف آنها رشته پزشکی است،می بایستی واحد های مانند زیست،شیمی و آمار را برگزینند و آنهایی که می خواهند وکالت را به عنوان گرایش خود انتخاب کنند، باید واحدهای نظیر علوم سیاسی ،فلسفه و حقوق را مطالعه کنند.

 

امتحانات و ارزشیابی دانش آموزان

به طور معمول دانش آموزان مقطع A Level باید خود را برای سه یا چهار آزمون آماده کنند.نوع واحدهای درسی دانش آموزان مرتبط با رشته دانشگاهی و شغل آنها در آینده می باشد. بالاترین نمره دراین دوره A و پایین ترین نمره E می باشد.


 

نمونه ای از لیست واحدهای درسی در دوره ی A Level

حسابداری                       زیست                           

تجارت                           شیمی

کامپیوتر                         اقتصاد

ریاضیات                        جغرافی

فیزیک                           حقوق

فن آوری اطلاعات             فلسفه     

رسانه                            جامعه شناسی

روانشناسی                      نقد فیلم

آمار